21-Y-2014860062
Ange dina upppgifter
Tack för din reservation!
Det uppstod ett fel med din reservation
Du kommer nu få en bekräftelse på din reservation på din mail.
Butiken kommer bekräfta din reservation så du kan hämta den inom 4 timmar. Du får ett SMS så fort din reservation är redo att hämtas.
Hitta till butik
Din reservation hålls i 48 timmar av butiken innan den tas bort.
Kontakta butiken om du har några frågor eller funderingar.
Beklagar strulet, men något verkar ha gått fel med din reservation. Ring oss på alternativt maila e-handel@mekonomen.se så hjälper vi dig så snart vi kan.
ID | 14053971 |
---|---|
Artikelnummer | 21-Y-2014860062 |
Tillverkare | TYC |
Lamptyp | H7/H7/H7 LED |
Belysningsfunktion | Med varselljus Med adaptivt kurvljus AFS |
Tilläggsartikel/Tilläggsinformation | Med LED |
Vikt | 5.16 kg |
Registreringstyp | E-typ kontrollerad |
På Mekonomen.se hittar du ett enormt utbud av prisvärda reservdelar och tillbehör för både bil och garage. Med vår långa erfarenhet och vårt eget stora intresse för att meka och fixa med bilar har vi noggrant valt ut vilka produkter vi idag arbetar med. Ni kan därmed räkna med att alla produkter ni hittar hos oss håller en hög kvalitet. Letar ni efter ny huvudstrålkastare till bilen har vi ett stort sortiment och för att ni enkelt ska kunna hitta en huvudstrålkastare som passar till just er bil är det bara att knappa in bilens reg-nr och göra vår smarta filtrering.
Genom vårt smarta söksystem där reservdelar filtreras utifrån din bils reg-nr har det aldrig varit enklare och smidigare att köpa reservdelar till bilen online. Dessutom går det i rasande fart från det att du klickat igenom din beställning till att dina nya reservdelar levereras. Skulle du föredra att hellre få hjälp med både valet av reservdelar och även jobbet kan du såklart också välja att vända dig till en av våra verkstäder istället.
Att ha en god sikt framåt när man kör sin bil är såklart en självklarhet och skulle ni börja få problem med bilens belysning bör ni alltid genomföra en grundlig kontroll och lokalisera felet. Skulle det vara problem med huvudstrålkastaren på bilen kan hela bytas ut och vi har ett stort sortiment av varianter. Denna huvudstrålkastare från TYC är av lamptypen H7/H7/H7,LED och här inkluderas varselljus och adaptivt kurvljus (AFS).
TYC levererar produkter av hög kvalitet och behöver du ny huvudstrålkastare kan detta mycket väl vara varianten för dig. Stäm av med vårt reg-sök eller i bilens instruktionsbok vad du behöver förhålla dig till vid bytet till ny huvudstrålkastare. Skulle du behöva hjälp med valet eller själva bytet är du varmt välkommen in i någon av våra verkstäder. Behöver du nya lampor ska du såklart även komplettera med detta.
När det gäller specifika reservdelar som kan vara olika beroende på bilmodell är det alltid smart att första filtrera genom vårat reg-sök. Du kan såklart även titta närmare i bilens instruktionsbok. Denna huvudstrålkastare från TYC är av lamptypen H7/H7/H7,LED och här inkluderas varselljus och adaptivt kurvljus (AFS).
Som alltid levereras din order så snabbt som möjligt från det att du lägger beställningen.
OE-nummer, även kallat OEM-nummer representerar "Original Manufacturer Number". Det är ett sätt för att identifiera exakt rätt reservdel till din bil. Ofta kan du hitta detta på den reservdel du avser byta. Om numret matchar så kan du känna dig trygg med att den nya reservdelen passar just din bil.
92101A2220